settings_phone
Zadzwoń do nas
+48 533 760 300

Lampy solarne - jak działają?
Wiele osób przed zakupem lampy solarnej, zastanawia się nad tym, czy ten rodzaj sprzętu znajdzie zastosowanie w ich domach. Ta niepewność spowodowana jest tym, że często nie zdajemy sobie w pełni sprawy z tego, jak wygląda schemat lampki solarnej i jak ona działa. Prawda jest taka, że jej konstrukcja nie jest niczym skomplikowanym. Schemat ogrodowej lampy solarnej oparty jest na bardzo prostym pomyśle. Na zewnętrznej stronie obudowy urządzenia, znajdują się niewielkie panele fotowoltaiczne, które ładują się w ciągu dnia. Nagromadzona energia jest przechowywana w specjalnym akumulatorze, który uwalnia ją w postaci światła, kiedy zapada zmrok. Jest to możliwe, ponieważ schemat ogrodowej lampki solarnej został stworzony z uwzględnieniem czujników zmierzchowych, które uruchamiają światło w momencie, kiedy na zewnątrz zaczyna robić się ciemno.
Jak długo jest w stanie świecić lampa solarna?
Oczywiście wszystko jest uwarunkowane od konkretnego modelu. To jak działa lampa solarna, zależy od tego, jak duży ma akumulator i ile paneli fotowoltaicznych odpowiada za kumulowanie energii. Dla przykładu lampa LED, zewnętrzna, dostępna w naszym sklepie internetowym, pozwala na pracę nawet 3 nocy na jednym ładowaniu. Produkt został dodatkowo wyposażony w czujniki ruchu i to właśnie pozwala na wydłużenie czasu jego pracy. Klasyczne lampki są w stanie działać ok. 8 godzin, jednak nie można tego traktować jako sztywnej reguły i zawsze trzeba zwracać uwagę na informacje podane przez producentów. Lampa solarna i to, jak działa, zapewnia nam oświetlenie bez konieczności instalacji zewnętrznego źródła zasilania, co jest rozwiązaniem bardzo wygodnym i praktycznym.
Gdzie warto zamontować lampy solarne?
Tak naprawdę każde miejsce, które w ciągu dnia ma dostęp do promieni słonecznych, sprawdzi się bardzo dobrze. To, jak działa lampa solarna, pozwala na jej wykorzystanie nawet w miejscach, gdzie nie ma dostępu do żadnego rodzaju zasilania elektrycznego. Mogą to być działki, sady i inne tereny, na których nadal nie ma możliwości korzystania z energii elektrycznej. Co ważne lampy możemy zamówić w wariancie, który jest dostosowany do montażu naściennego. Taki rodzaj oświetlenia świetnie sprawdzi się nad garażem czy też wejściem do domu, ponieważ możemy go skonfigurować tak, że zapalał się w momencie, w którym wykryje ruch. Co może fantastycznie sprawdzić się, kiedy wracamy późno i nie chcemy budzić innych domowników. Z tego powodu, lampa solarna i sposób, w jaki działa, czyni ją urządzeniem bardzo praktycznym i wygodnym w użytkowaniu.
Jakie są główne zalety lamp solarnych?
Lampa solarna i jej działanie, zapewniają możliwość posiadania oświetlenia bez konieczności okablowania i instalacji zewnętrznego źródła zasilania. Dzięki temu, że urządzenie samo zbiera energię i przechowuje ją w wewnętrznym akumulatorze, możemy bez żadnych prac demontażowych przenieść oświetlenie z miejsca na miejsce. Lampa solarna ma prosty schemat działania. Panele fotowoltaiczne, zamontowane na zewnętrznej części obudowy, są bardzo wrażliwe i skutecznie pochłaniają promienie słoneczne nawet w dni, kiedy warunki pogodowe nie są idealne.
Czy można używać lampy solarnej bez słońca?
To zależy. Na rynku są dostępne modele, które umożliwiają zewnętrzne ładowanie, natomiast biorąc pod uwagę, jak działa lampa solarna, użytkowanie jej bez dostępu do słońca zaburza jej przeznaczenie. Oczywiście możemy wykorzystać oświetlenie np. w taki sposób, że ładujemy je na słońcu i następnie do wyczerpania baterii wykorzystujemy jako oświetlenie w ciemnych pomieszczeniach, takich jak piwnica. Prawda jest jednak taka, że działanie tego rodzaju wymuszałoby na nas ciągłe przenoszenie lampy z miejsca na miejsce, ponieważ po jakimś czasie, nawet sporadycznych eksploatowaniach, akumulatory zostałyby rozładowane i koniecznie musielibyśmy wystawić lampę na słońce. Jeśli więc interesują nas lampy, które mają działać bez słońca, warto rozważyć zakup produktów z innych kategorii.
Czy jest możliwość, żeby użyć lampy solarnej w domu?
Jak najbardziej istnieje taka możliwość. Schemat lampki solarnej został zaprojektowany w taki sposób, że nie jest ona urządzeniem niebezpiecznym. Niestety nie ma gwarancji, że w zamkniętej przestrzeni oświetlenie będzie zbierać promienie słoneczne równie dobrze, co na zewnątrz budynku. Panele fotowoltaiczne zamontowane w lampie zostały stworzone z myślą o zastosowaniu na dworze i są przygotowane właśnie na takie warunki. To, jak działa lampa solarna, pozwala na zapewnienie właściwego poziomu oświetlenia, nawet bez dostępu do źródła energii, ale na zewnątrz budynku - i tego powinniśmy się trzymać.
Dlaczego lampa solarna może świecić w dzień?
Jeśli doszło do takiej sytuacji, to prawdopodobnie lampa ma uszkodzony czujnik zmierzchu. Z tego też powodu emituje oświetlenie w ciągu dnia, ponieważ nie rozpoznaje tego, czy wokół panuje ciemność, czy też świeci słońce. W takim przypadku warto zanieść sprzęt do specjalisty, który określi, jak działa lampa solarna i czy pojawia się konieczność wymiany jednego z jej elementów, czy może lepiej zamówić nowy produkt. W zależności od decyzji zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą na lampy solarne.
Lampy solarne - podsumowanie
To, jak działa lampa solarna, otwiera przed nami wiele możliwości. Możemy postawić na rozwiązania czysto estetyczne i udekorować z jej pomocą nasz ogród, który wieczorami będzie zachwycał nas swoim pięknem. Oczywiście możemy skupić się wyłącznie na rozwiązaniach praktycznych, zamawiając zewnętrzne lampy solarne, które można zamontować na ścianie naszego domu. To rozwiązanie pozwoli nam zyskać źródła światła, kiedy wracamy późnym wieczorem i nie chcemy błądzić po ciemku w drodze do drzwi. Lampka bardzo dobrze sprawdza się również jako oświetlenie nad garażem czy w dowolnej innej części zewnętrznej naszego domu. Schemat działania tego urządzenia jest bardzo prosty. Wynika z połączenia kilku skutecznych i sprawdzonych mechanizmów, które zastosowane w jednym urządzeniu pozwalają nam cieszyć się oświetleniem, bez konieczności montowania kabla i innych elementów, które musiałby doprowadzić energię do klasycznych lampek.
Ostatnie komentarze